Nawożenie Oregano - Jakie nawozy i kiedy je stosować

26 grudnia 2022 Zioła

Może być stosowane jako roślina ozdobna lub zioło. Nawożenie oregano jest proste. Najlepsze są nawozy organiczne, takie jak kompost i biohumus.

Oregano nie potrzebuje dużej ilości gleby. Może być przeciętna, ale powinna mieć próchnicę i piaszczystą glebę. Lubi natomiast nawożenie. Stanowisko pod oregano należy przed wysiewem lub posadzeniem nawozić świeżą lub granulowaną ziemią.

Doskonały jest granulowany obornik: koński i bydlęcy. Oregano należy również regularnie dokarmiać w okresie jego wzrostu. Po około dwóch latach bujnie się rozrasta i tworzy efektowne kępy.

Oregano wymaga wielu składników odżywczych, ponieważ wypuszcza dużą ilość liści. Potrzebuje jednak również potasu i fosforu, które są niezbędne do prawidłowej gospodarki wodnej i kwitnienia. Oregano potrzebuje najwięcej składników odżywczych do kwitnienia.

Oregano można zaliczyć do ziół wieloletnich.

Jest używane jako przyprawa, zioło lecznicze i roślina ozdobna przyciągająca roje motyli. Może być uprawiane przez wiele lat na tym samym miejscu. Można ją zbierać prawie każdego dnia w roku, z wyjątkiem bardzo zimnych lub śnieżnych dni.

Kiedy najlepiej nawozić oregano

  • Maj co 2 tygodnie
  • Czerwiec - co 2 tygodnie
  • Lipiec- co 2 tygodnie do połowy tego miesiąca

Jakie nawozy są najlepsze dla oregano?

Do nawożenia oregano najlepsze są nawozy organiczne. Są one wykonane z naturalnych składników.

Możesz użyć kompostu (świeżego i startego), biohumusu i granulowanego obornika (np. końskiego). Możesz również użyć nawozów przeznaczonych specjalnie dla ziół.

Oregano powinno być zasilane nawozami granulowanymi na początku sezonu wegetacyjnego. Sprzyja to wzrostowi zioła. Później możesz dodać płynny nawóz do konewki, aby pobudzić wzrost oregano.

Do zasilania oregano najlepiej używać naturalnych nawozów, takich jak granulowany kompost glebowy. fot: UnwateredOreggano

Uprawa w doniczkach to świetny sposób na uprawę roślin. Od maja do połowy lipca najlepiej zasilać roślinę nawozami płynnymi. Praktyczne są aplikatory, które dostarczają składniki odżywcze nawet przez 4 tygodnie. Jeśli oregano jest rośliną wieloletnią, można ją zasilać do połowy lipca.

Co się stanie, jeśli zapomnisz nawozić swoje oregano w trakcie sezonu wegetacyjnego?

Późnym latem i jesienią można ją zwieńczyć kompostem lub ziemią ogrodową wymieszaną z kompostem granulowanym. Pozwala to na dobre przezimowanie i rozdrobnienie oregano.

Warto wiedzieć.

  • Oregano może być stosowane jako odporne, niewymagające zioło. Łatwo się rozmnaża.
  • Oregano nad ziemią powinno być usuwane na wiosnę.

Oregano - uprawa i rozmnażanie

Internetowy sklep ogrodniczy

Pozwól nam zaopiekować się Twoim ogrodem

sklep.niepodlewam.pl

26 grudnia 2022 Zioła

0 Komentarze