Oto 3 sposoby na założenie ogrodu

16 sierpnia 2022 Projektowanie ogrodu

Rzadko kiedy ktoś rodzi się z pasją do ogrodnictwa. Małe dzieci są ciekawe świata przyrody i chętnie się o nim dowiadują. Jeśli zostaną do tego zachęcone, będą pomagać w podlewaniu, kopaniu i pobieraniu narzędzi. Nastolatki postrzegają ogrodnictwo jako marnotrawstwo i stratę swojego czasu. Nie lubią obowiązków związanych z koszeniem trawy, grabieniem liści i podlewaniem.

Kiedy możemy zacząć interesować się ogrodem?

Najczęściej wtedy, gdy to na nas spoczywa obowiązek jego utrzymania, np. gdy budujemy nowy dom lub pielęgnujemy nasze ogródki działkowe. Bycie właścicielem domu oznacza, że musimy dbać o otaczające nas środowisko.

Czy ktoś zostanie ogrodnikiem z powodu poczucia obowiązku lub estetyki?

Niekoniecznie. Niektórzy dostają bakcyla ogrodowego i chcą każdą chwilę spędzać na łonie natury. Inni chcą, aby ich ogród dobrze wyglądał, nie martwiąc się o wymagania glebowe, pielęgnację i strefy mrozu.

Jak sprawić, by ogród wyglądał świetnie?

Ten cel można osiągnąć na wiele sposobów.

  • Najlepiej zatrudnić projektanta, wykonawcę, a następnie ogrodnika, który fachowo podejdzie do tematu. To rozwiązanie wymaga najmniej czasu i inwestora. jest najdroższe. Założenie ogrodu następuje zazwyczaj po wybudowaniu domu. Często zdarza się, że koszty budowy i wykończenia ogrodu pochłaniają więcej pieniędzy niż zakładano. Trudno jest więc zaoszczędzić fundusze na ogród.
  • Można zamówić projekt i zlecić jego realizację etapami. Efekt powinien być taki sam, ale rozłożony w czasie. Jeśli nie zakochasz się w nim, możesz zatrudnić kogoś innego, kto się nim zajmie.

Ważniejsze jest utrzymanie zadbanego ogrodu niż zarośniętych kwietników czy wypielęgnowanego trawnika. Jeśli nie chcesz poświęcać czasu na pielęgnację ogrodu i wolisz miejsce do odpoczynku, powiedz o tym projektantowi. Zaproponują oni rośliny i rozwiązania, które będą dla Ciebie łatwe.

  • Jeśli planujesz samodzielnie urządzić swoją przestrzeń, potrzebny będzie plan i konsekwentna realizacja. Spisz swoje oczekiwania i narysuj mapę ogrodu. Zaznacz strefy użytkowe. Przed wyborem roślin weź pod uwagę słońce, rodzaj gleby i strony ziemi. Możesz dowiedzieć się, jakie rośliny dobrze sobie radzą w Twojej okolicy, parku czy sąsiedztwie. Jest duża szansa, że będą również dobrze działać w domu. Zrób listę, zanim pójdziesz na zakupy. Nie kupuj pod wpływem impulsu. To zaburzy twój plan.

Osiągniesz sukces, jeśli zaangażujesz się w planowanie swojego dzieła. To nie jest wiedza tajemna. Po prostu wymaga czasu. Aby pomóc Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie, przygotowałam wskazówki dotyczące zakładania ogrodu.

Jaki jest najlepszy sposób na założenie ogrodu. Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie ogrodu?

16 sierpnia 2022 Projektowanie ogrodu

0 Komentarze