Jakie są niezbędne elementy do zaprojektowania ogrodu?

30 sierpnia 2022 Projektowanie ogrodu

Dopiero zaczynasz zakładać swój ogród? Chcesz wiedzieć jak to zrobić poprawnie? Nie jesteś pewien, czego potrzebujesz, aby zaprojektować swój wymarzony ogród. Nie jesteś pewien czy zatrudnić projektanta do zaprojektowania ogrodu, czy zrobić to samemu?

Oto, co powinieneś zrobić. Obejrzyj szkolenie wideo 6 najczęstszych błędów w projektowaniu ogrodu i jak ich uniknąć.

Dzięki niemu unikniesz błędów przy zakładaniu swojego pierwszego ogrodu.

Trening obejrzany? Możemy wtedy przejść do innych rozważań.

Czego potrzebujesz, aby zaprojektować swój wymarzony ogród?

Dobrze przeczytałeś. Możesz samodzielnie zaprojektować swój wymarzony ogród. Możesz poradzić sobie z projektowaniem, jeśli masz czas i ochotę.

Może nie będziesz potrafił tego zrobić w zaawansowanych programach graficznych, takich jak wizualizacje PhotoShopa, ale możesz to zrobić poprawnie i "zgodnie ze sztuką".

Zasada 5W da Ci najlepsze efekty.

Co to jest reguła 5W?

To złota zasada w projektowaniu ogrodów. Moje unikalne rozwiązanie problemów z zagospodarowaniem przestrzeni wokół domu.

Składa się z:

  • Wiedza
  • Umiejętność
  • Intuicja
  • wizja
  • Wspieraj

Wiedza

To oczywiste, że trzeba mieć dobry pomysł na to, co chce się zrobić ze swoim ogrodem. Szkolenie wideo na temat 6 błędów było bardzo skoncentrowane na tej kwestii. Po więcej informacji odsyłam Cię na tamtą stronę.

Miej świadomość, że w Internecie jest pełno informacji, ale mało przydatnej wiedzy. Ucz się od profesjonalistów, a nie amatorów. Trzymaj się wiarygodnych źródeł.

Cennych informacji dostarczy Ci ten blog, cotygodniowe spotkania #busholive oraz moje szkolenia.

Biegłość

Innymi słowy, doświadczenie. Jeśli jesteś doświadczonym projektantem ogrodów, jeśli Twoje doświadczenie wynika z wcześniejszych prac, jeśli rośliny były w Twoich rękach i jeśli "zużyłeś" ogrody, będziesz miał większe szanse na zaprojektowanie ogrodu, który będzie się podobał.

A co jeśli dopiero zaczynasz i zakładasz swój pierwszy ogród. Ucz się z doświadczenia innych. Ponownie, upewnij się, że wybierasz wiarygodne źródło. Zapytaj ekspertów w swojej grupie ogrodniczej, jakie rośliny należy posadzić.

Jest wielu projektantów, którzy mogą pomóc Ci w wyborze odpowiednich roślin. Zapytaj ogrodników o pielęgnację.

Sense

Tutaj również odsyłam do szkolenia wideo Six Mistakes, gdzie wyjaśniłam, czym różni się zmysł od smaku.

Wyczucie ogrodowe można nabyć. Jest on wynikiem "zapoznania się" z różnymi rozwiązaniami, kompozycjami i stylami. Ważne jest, aby mieć otwarty umysł, szersze spojrzenie i być uważnym w dostrzeganiu subtelności.

Należy zwracać uwagę na to, które rośliny z czym współgrają, a gdzie występują zgrzyty. Łatwo jest być zbyt ambitnym i nie mieć wystarczająco dużo umiaru w ogrodzie. Aby stworzyć ogród, który jest naprawdę Twoim marzeniem, musisz mieć dużą wiedzę.

Wizja

Czy masz jasność co do tego, czego chcesz? Czego chcesz? Co chcesz osiągnąć sadząc te, a nie inne rośliny? Czy chcesz, żeby była piękna, tak jak inne? A może chcesz, żeby nie zajmowała zbyt wiele czasu (bo masz bardzo mało godzin)?

Czy masz już pomysł na projekt swojego ogrodu? Co widzisz za 10-20 lat? Jak będzie wyglądał, gdy dojrzeje?

Twoja wizja wymarzonego ogrodu jest tym, co określa cel. Jest punktem odniesienia, który będzie Cię prowadził w przyszłych działaniach. Jak możesz osiągnąć pożądany efekt, jeśli nie wiesz, jak się tam dostać? Jeśli nie wiesz, gdzie jest Twój cel, jak możesz wybrać najlepszą trasę?

W szkoleniu wideo "Znajdź pomysł na ogród i odkryj jego mocne strony" dowiesz się, jak wyznaczyć ten cel. Pomogę Ci znaleźć pomysł na ogród i pokażę, jak najlepiej wykorzystać ukształtowanie terenu.

Jeśli wolisz sprecyzować swoją wizję za pomocą zdjęć i zebranych inspiracji, to szkolenie "Znalezienie pomysłu na ogród" jest dla Ciebie. Pomoże Ci ono oczyścić umysł i pójść konsekwentną drogą w organizowaniu ogrodu.

Kurs możesz również wygrać biorąc udział w konkursie. Czytaj więcej poniżej.

Wspieraj

Potrzebujesz pomocy przy projektowaniu ogrodu?

Być może masz zbyt wiele pomysłów, że nie wiesz, w którym kierunku pójść.

Bardzo pomocne jest spojrzenie na sprawy z punktu widzenia osoby z zewnątrz.

Ktoś, kto poświęci czas i pozna Ciebie i Twoje marzenia, a także teren, na którym planujesz je zrealizować, a następnie wskaże Ci drogę.

Poproś o radę kogoś, komu ufasz i nie bój się zadawać głupich pytań.

Kogoś, kto zainspiruje Cię do działania i zapewni, że projekt zostanie ukończony na czas.

Może to być przyjaciel, mentor lub grupa ludzi, którzy dzielą to samo wyzwanie, jakim jest projektowanie ogrodu.

Wszelkie wsparcie możesz uzyskać, dołączając do warsztatów projektowania ogrodów. Wprowadzam zasadę, że odpowiadam na wszystkie pytania. Nie będę odpowiadać na pytania, jeśli nie znam odpowiedzi. Będę szukał wiarygodnych źródeł.

W małej grupie uczniów będziesz mógł również przedyskutować swoje problemy z innymi uczestnikami warsztatów.

Podsumowanie: Co jest potrzebne do zaprojektowania ogrodu.

Aby samodzielnie sporządzić projekt ogrodu i zastosować go w praktyce, potrzebna jest wiedza, umiejętności (doświadczenie), wyczucie i wizja.

Jeśli brakuje Ci któregoś z powyższych elementów, przygotowałam kompleksowe rozwiązanie: warsztaty projektowania ogrodów "Zaprojektuj swoje wymarzone podwórko".

Dzięki temu rozbudowanemu szkoleniu online powstanie gotowy projekt ogrodu. Samodzielne jego narysowanie będzie możliwe w oparciu o lekcje (video tutoriale, arkusze robocze) oraz moją pomoc w "wirtualnej klasie".

Pokażę Ci krok po kroku. jak zaprojektować przestrzeń zgodnie z Twoimi potrzebami i ograniczeniami terenu. jak znaleźć własny styl i narysować wizualizacje dla rabat kwiatowych. I wreszcie jakie rośliny wybrać i jak je zestawić.

Na tej stronie znajdują się informacje o programie warsztatów.

Konkurs - Szkolenie, aby wygrać

Chcesz spróbować swojego szczęścia w tym konkursie?

Do wygrania kurs "Znajdź pomysł na ogród" o wartości 79$

Zasady konkursu

Pytanie konkursowe Zostaw komentarz pod tym artykułem Dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać kurs "Znajdź pomysł na ogród"? Musisz mieć jasną wizję swojego ogrodu i umieć go zaplanować.

Konkurs kończy się 20 października. Odpowiedzi przyjmowane są od 13.10 do 19.10 i do północy. Wyniki zostaną ogłoszone 20 października, podczas spotkania #busholive o godz. 20.00 (na Facebooku lub YouTube).

Co można wygrać? Można wygrać jeden dostęp do programu szkoleniowego online "Znajdź pomysł na ogród".

W ciągu 3 dni od ogłoszenia zwycięzca/zwyciężczyni otrzyma wiadomość e-mail.

Regulamin konkursu

Zadanie na dziś...

Odpowiedz w komentarzu na poniższe pytanie: Dlaczego to ja powinnam dać Ci dostęp do kursu "Zaprojektuj ogród swoich marzeń"? Dlaczego chciałbyś zaprojektować swój ogród "z głową"?

30 sierpnia 2022 Projektowanie ogrodu

0 Komentarze