Jak zaprojektować ogród tuż przed domem

11 marca 2023 Projektowanie ogrodu

Piękny ogród zwiększy atrakcyjność Twojej nieruchomości i podniesie jej wartość. Korzystając z kilku zasad, możesz poprawić jakość swojego życia, projektując ogród z przodu. Piękny ogród przed domem to radość dla właścicieli i zachwyt dla gości.

 • Ogród z przodu domu jest ekspozycją dla właścicieli nieruchomości.
 • Dobrze zaprojektowane podwórko jest bezpieczne, funkcjonalne i atrakcyjne.
 • Istnieje wiele zasad projektowania ogrodu frontowego. Oto te zasady.
 • Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy architektów przyrody i ogrodników.

Projektowanie ogrodu z przodu domu

Spis treści

 • 1 Projektowanie ogrodu przed domem
 • 2 Jak zaprojektować ogród?
 • 3 Projektowanie ogrodów - aspekty podstawowe
  • 3.1 Uwzględnij swoje wymagania praktyczne
  • 3.2 Prywatność jest ważna
  • 3.3 Zmaksymalizuj atrakcyjność ulicy
  • 3.4 Staranny dobór roślin
  • 3.5 Zatrudnij profesjonalnego ogrodnika, aby zaoszczędzić pieniądze
 • 4 Aranżacja ogrodu: Jak powinna wyglądać?

Tworzenie ogrodu przed domem

Jak zaprojektować ogród, który będzie widoczny od frontu domu. Ważne jest, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Twoje podwórko jest pierwszą rzeczą, którą zobaczą twoi goście. Mamy wiele pomysłów na przedni ogród, które pomogą Ci zrobić dobre wrażenie. Istnieje wiele sposobów, aby natychmiast poprawić wygląd zewnętrzny domu i zwiększyć atrakcyjność. Należą do nich wypielęgnowane trawniki i urocze ganki, a także przyciągające wzrok wystawy kwiatów. Zamknięty ogród przedni może stworzyć poczucie prywatności i bezpieczeństwa oraz stworzyć barierę między sferą prywatną i publiczną. Przednie podwórko jest tym, co definiuje osobowość i ton Twojego domu. To naturalne, że chcemy, aby to odzwierciedlało.

Dlaczego ważne jest, aby odpowiedzieć na pytanie "Jak zaprojektować przednie podwórko?". Ogrody frontowe pełnią istotną funkcję. Mogą wnieść kolor do inaczej ponurych środowisk miejskich, a także pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia i stworzyć siedliska dzikich zwierząt. Mogą sprawić, że poczujemy się lepiej w naszym otoczeniu. Ważne jest, aby starannie zaplanować swój ogród frontowy. Być może trzeba będzie zrobić miejsce na parking i kosze na śmieci, co może ograniczyć opcje projektowe i wybór roślin. Nie oznacza to jednak, że ogrody frontowe nie mogą być funkcjonalne i piękne. Ważne jest, aby zachować prostotę i zapewnić, że wszystkie rośliny i materiały są w harmonii. Twój projekt powinien być funkcjonalny zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zastanów się, co chcesz widzieć przez okna i jaką prywatność chciałbyś stworzyć. Przepuszczalne powierzchnie, takie jak żwir, przepuszczalna trawa z zestawu lub trawa zasiana w trwałych plastikowych modułach pozwalają na przepływ wody (na których mogą być zaparkowane samochody ). ).

Jak zaprojektować ogród?

Jak zaprojektować ogród?

Wielu z nas patrząc na swoje podwórko zastanawia się, jak zaprojektować ogród na front domu, kiedy posiać trawę i jakie rośliny posadzić. Nie trzeba wiele wysiłku, aby frontowy ogród wyglądał świetnie. Osobna ścieżka może sprawić, że twoje wejście będzie bardziej przyjazne i przemyślane. Upewnij się, że twój trawnik jest dobrze utrzymany, aby wyglądał najlepiej przez cały rok. Aby powitać wybuch koloru wiosną i latem, dodaj rośliny całoroczne i obrzeż trawę / żwirowy front z wiecznie zielonymi liśćmi, które utrzymają go w zieleni przez cały rok. Pamiętaj, aby rozważyć spokojne miesiące listopada, grudnia i stycznia podczas planowania krajobrazu podwórka. Goście są tak samo prawdopodobne jak letnie pokazy dzikich kwiatów, aby odwiedzić swój dom w sezonie wakacyjnym. Aby dodać teksturę i formę, możesz używać zimozielonych krzewów i drzew przez cały rok. Celem hodowców roślin jest stworzenie karłowatych i miniaturowych drzew i krzewów, które mogą zachować swój zwarty kształt przez wiele lat przy minimalnym corocznym przycinaniu. Zimowy urok można znaleźć także w drzewach i krzewach, które stanowią pożywienie dla dzikich zwierząt.

Projektowanie ogrodu - podstawowe aspekty

Projektowanie ogrodu - podstawowe aspekty

Te podstawowe aspekty są ważne podczas projektowania ogrodu przydomowego:

Weź pod uwagę swoje wymagania praktyczne

Aby uzyskać dostęp do drzwi wejściowych, konieczny będzie chodnik. Jednak Twoje dzieci również będą musiały mieć dostęp do ogrodu. Jeśli ogród jest wystarczająco duży, można rozważyć dodanie trawnika lub twardej powierzchni dla małych rowerów.

Aby zapewnić sobie możliwość bezpiecznego poruszania się po schodach i ścieżkach ogrodu, należy rozważyć najlepsze opcje oświetlenia zewnętrznego. Dobrze dobrane oświetlenie zewnętrzne sprawi, że ogród będzie wyglądał równie pięknie w nocy, jak w dzień.

Czy konieczne jest umieszczenie śmietnika na podwórku? Łatwiej jest zaplanować eleganckie, ukryte opcje przechowywania śmieci we wczesnych etapach procesu projektowania.

Prywatność jest bardzo ważna

Prywatność od sąsiadów i przejeżdżającego ruchu można osiągnąć poprzez zastosowanie różnych opcji ekranowania.

Możesz ukryć obiekty, których nie chcesz, aby inni widzieli, stosując atrakcyjne żywopłoty lub krzewy.

Zmaksymalizuj atrakcyjność ulicy

Oszałamiające podwórko jest możliwe tylko wtedy, gdy projekt pasuje do wystroju Twojego domu. Zastanów się, czy Twój dom jest nowoczesny, tradycyjny, czy też ma wiejski lub angielski charakter. Możesz stworzyć harmonijne wrażenie z ulicy, wybierając układ, rośliny i funkcje.

Wybieraj rośliny z rozwagą

Wielkość podwórka powinna być rozpatrywana w odniesieniu do wielkości i układu domu. Aby uniknąć przepełnienia w mniejszych ogrodach, można zastosować zwarte elementy i rośliny. Aby stworzyć punkt centralny w ogrodzie, rozważ posadzenie drzewa.

Zatrudnij profesjonalnego ogrodnika Aby zaoszczędzić pieniądze

Profesjonalne ogrodnictwo może dostarczyć Ci pomysłów i pomóc zmaksymalizować budżet na projekt. Jest to najlepszy sposób, aby uniknąć wydawania pieniędzy na rośliny, które nie będą się rozwijać.

Ogrodnicy są ekspertami w dziedzinie roślin, projektowania krajobrazu i warunków środowiskowych. Ocenią Twój ogród i stworzą indywidualny plan, który spełni Twoje potrzeby.

 • Twoja obecna lokalizacja
 • Typ i aspekt ogrodu
 • Projekt i wielkość domu
 • Twoja sytuacja finansowa

Ogrodnicy mogą również zaopatrzyć się w najwyższej jakości rośliny od renomowanych dostawców specjalistycznych, aby upewnić się, że Twój ogród będzie miał świetny start. Podpowiedzą również, jak zorganizować ogródek warzywny.

Jak powinna wyglądać aranżacja ogrodu?

Jak powinna wyglądać aranżacja ogrodu?

Jaka jest idealna aranżacja ogrodu przed domem? Zawsze warto mieć w domu ogród, który pozwoli połączyć się Tobie i naturze, niezależnie od stylu, lokalizacji czy tematu. Mamy dla Ciebie przewodnik krok po kroku, jeśli nie jesteś pewien, jak założyć ogródek przed domem.

Pamiętaj, aby określić przestrzeń.

Zanim zaczniesz, zmierz i określ wielkość oraz styl przestrzeni ogrodowej. Nie znając wymiarów swojego ogrodu, nie będziesz wiedział jak go zaprojektować.

Wybierz idealną liczbę roślin

Następnie określ odpowiednią ilość roślin do umieszczenia w przestrzeni. Nie powinna ona wyglądać na zagraconą lub skąpą. Wymiary przestrzeni pomogą Ci określić rozmieszczenie roślin. Gdy są one w pełni rozwinięte, upewnij się, że uwzględniają całą ich wysokość i szerokość.

Każda roślina będzie potrzebowała swojej własnej przestrzeni.

Po stworzeniu listy roślin, które Twoim zdaniem sprawdzą się w Twoim ogrodzie, zauważysz, że każda roślina jest wyjątkowa. Niektóre są wyższe od innych, a niektóre są bardziej gęste. To pozwoli Ci stworzyć układ, który pozwoli każdemu gatunkowi roślin dobrze się rozwijać.

Baw się kolorem

Rośliny i krzewy w różnych kolorach mogą stworzyć oszałamiający kontrast na Twoim podwórku, czyniąc je bardziej atrakcyjnym. Mieszaj i dopasowuj kolory, niezależnie od tego, czy używasz roślin kwitnących, czy innych odcieni zieleni lub kolorowych liści.

Czy są tam meble?

Możesz stworzyć spokojny ogród, dodając ławki, abyś mógł się zrelaksować i cieszyć się pięknem natury. Powinieneś wybrać meble i miejsce, które może wytrzymać elementy. Aby cieszyć się widokiem, umieść ławkę w pobliżu drzwi wejściowych. Ławka umieszczona przed drzwiami wejściowymi jest świetnym miejscem do relaksu i podziwiania widoku, zwłaszcza jeśli znajduje się w słonecznym miejscu. Można ją również wykorzystać do przechowywania butów po długim, uciążliwym spacerze po okolicy.

Rozważ ilość cienia i światła.

Niektóre rośliny wolą przebywać na zewnątrz w słońcu, podczas gdy inne preferują cień. W oparciu o jej cechy, umieść roślinę w najlepszym miejscu, gdzie otrzyma odpowiednią ilość cienia lub słońca.

Weź pod uwagę pielęgnację.

Utrzymanie idealnego ogrodu wymaga stałego utrzymywania roślin w dobrej formie. Na przykład obwódka z kwiatów może być pięknym elementem, ale może też stać się niesforna, jeśli zbytnio się rozrośnie. Pamiętaj, aby rozważyć, jak wiele opieki wymaga każda roślina.

Dodaj akcenty ogrodowe

Dodanie elementów dekoracyjnych do ogrodu może sprawić, że będzie on wyglądał lepiej. Możesz udekorować swój ogród czymkolwiek, od fontanny lub oczka wodnego po oświetlenie.

Piękno to nie tylko trawa.

Trawa dodaje bujności krajobrazowi i czyni go przyjemniejszym. Piękny ogród to nie tylko trawnik. Aby stworzyć oszałamiającą scenerię, możesz użyć kamieni i kamyków, tworząc własne projekty.

Aby upewnić się, że ogólny wygląd obszaru spełnia Twoje cele, zwróć uwagę na wszystkie szczegóły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziesz miał piękne przednie podwórko, które natychmiast sprawi, że goście zakochają się. Możesz całkowicie przekształcić swoje podwórko w ciągu jednego sezonu lub rozłożyć pracę na kilka sezonów. Ale staranne planowanie przed rozpoczęciem zapewni Ci trwałe rezultaty.

11 marca 2023 Projektowanie ogrodu

0 Komentarze